EnglishНа русском

Переглянути у форматі pdf

ГРИВНЯ — АТРИБУТ ДЕРЖАВНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКОНОМІКИ
П. І. Гайдуцький

Назад

П. І. Гайдуцький

ГРИВНЯ — АТРИБУТ ДЕРЖАВНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКОНОМІКИ

Анотація

15 вересня 2016 р. виповнюється 20 років з дня впровадження національної валюти України — гривні. У світовій історії національних валют гривня є однією з найстаріших. Перше згадування "гривні" у значенні грошової одиниці зустрічається в "Повісті минулих літ" і відноситься до VІІІ—ІХ ст. — ранньої доби держави Київської Русі. У різних економічних значеннях, у т.ч. одиниці виміру, гривня існувала до ХVІІІ ст. У період повної монополізації Російською імперією державних функцій на теренах України використання гривні в економічному обороті було припинено. Лише у березні 1918 р. гривня була відновлена як грошова одиниця, яка проіснувала до кінця 1920 р. Нове повернення гривні до життя сталось завдяки Указу Президента України Л. Кучми від 25 серпня 1996 р. У різні історичні періоди гривня зазнавала забуття і відродження, ревальвації та девальвації. І навіть у новітній історії та в наші дні гривня пережила чималі потрясіння, стикаючись з проблемами, невизначеністю та непевністю перспективи.

P. Gaidutskyi

HRYVNIA — THE ATTRIBUTE OF STATEHOOD AND ECONOMIC EFFICIENCY

№ 8 2016, стор. 4 - 11

Кількість переглядів: 711

Відомості про авторів

П. І. Гайдуцький

директор Інституту стратегічних оцінок, д. е. н., проф., академік НААН, заслужений діяч науки і техніки, член Ради НБУ у 2010—2015 рр.

P. Gaidutskyi

Director of the Institute of strategic assessments, Doctor of Economic Sciences, Professor, Akademician of NAAS, Honored Worker of Science, Member of the Board of the National Bank of Ukraine (2010—2015)

Як цитувати статтю

Гайдуцький П. І. Гривня — атрибут державності та ефективності економіки. Економіка та держава. 2016. № 8. С. 4–11.

Gaidutskyi, P. (2016), “Hryvnia — the attribute of statehood and economic efficiency”, Ekonomika ta derzhava, vol. 8, pp. 4–11.

Creative Commons License

Стаття розповсюджується за ліцензією
Creative Commons Attribution 4.0 Міжнародна.