EnglishНа русском

Переглянути у форматі pdf

НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
І. С. Волохова

Назад

УДК: 336.1:352

І. С. Волохова

НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Анотація

Стаття є комплексним дослідженням проблем проведення фінансової децентралізації. Вирішені питання досягнення економічної ефективності при функціонуванні децентралізованого державного устрою.
Доведено, що децентралізована форма державного устрою, розвиток муніципального рівня влади найповніше відповідають вимогам про необхідність реалізації вподобань громадян. У випадку децентралізованого надання суспільних благ справедливою була б передача повноважень щодо здійснення видатків та мобілізації необхідних фінансових ресурсів для їхнього фінансування на той рівень влади, який охоплює площу (ареал) доступності суспільного блага для споживачів.
Децентралізована система надання суспільних благ також дозволяє запровадити механізм конкуренції між їх виробниками. Завдяки механізму "голосування ногами", населення та підприємці обирають територію, де пропонується оптимальний для них набір суспільних благ та рівень оподаткування. Обгрунтовані пропозиції та перспективи проведення фінансової децентралізації в Україні.

№ 5 2013, стор. 22 - 25

Кількість переглядів: 299

Відомості про авторів

І. С. Волохова

к. е. н., доцент, доцент кафедри фінансів, Одеський національний економічний університет

Creative Commons License

Стаття розповсюджується за ліцензією
Creative Commons Attribution 4.0 Міжнародна.